Prevencinė paskaita Pagramančio pagrindinėje mokykloje (pagramanciopm.w3.lt 2016-02-15)

Tauragės skyriaus Caritas socialinė darbuotoja Ona Krenciūtė vedė prevencinę paskaitą 7-10 kl. mokinėms. Pasakodama apie prekybos žmonėmis atvejus, pažymėjo, jog kiekvienas jaunas žmogus galvoja, jog viską apie pavojus jau žino ir kad jam tai negresia. Pateikė pavyzdžių, kaip jaunos merginos prekybos žmonėmis aukomis dažniausiai tampa patikėję pažįstamų asmenų pažadais apie galimybę greitai užsidirbti daug pinigų, pakeliauti po užsienį. Merginas dažniausiai įtraukia tariami „draugai“, kurie iš pradžių įgyja pasitikėjimą, vaišina kavinėse, perka gražius daiktus, tampa artimi, o vėliau – parduoda.

Diskutuodama su merginomis  socialinė darbuotoja patarė, jog  prieš patikėdamos savo gyvenimą kitiems  daugiau sužinokite apie „geradarį“,  paskaitykite atsiliepimus internete apie jų teikiamas paslaugas . Pasak socialinės darbuotojos,  prekyba žmonėmis vyksta ir čia, Lietuvoje.

Carito socialinė darbuotoja teigė, negalvokite, kad panorėjusios merginos gali mesti šį užsiėmimą – dažniausiai joms grasinama, jos mušamos, parduodamos kaip daiktai kitiems suteneriams.  Prevencinės paskaitos metu vyko diskusija, kur buvo siekiama  atkreipti merginų dėmesį į prekybos žmonėmis pavojus.

 

Autorius Soc. pedagogė Jolita Žemaitienė

Publikuota 2016 m. Vasario 15 d. http://pagramanciopm.w3.lt

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...