Prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos prevencija ("prc.taurage.lm.lt", 2017-10-24)

2017 m. spalio 24 d. Tauragės profesinio rengimo centre paskaitą mokiniams „Seksualinė prievarta – tyla ir mitai apie ją“ skaitė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro lektorė Bernadeta Dumskytė.

Paskaitos tikslas – supažindinti mokinius su galimomis grėsmėmis, kokių būtina imtis atsargumo priemonių, siekiant netapti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos auka, tai pat žinoti, kur kreiptis pagalbos, buvo pasiektas.

Tauragės vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė ilgosios pertraukos metu susitiko su mokiniais ir diskutavo apie prekybą žmonėmis. Pasak pareigūnių, tai Lietuvoje aktuali problema ir ši nusikalstama veikla įgauna vis naujas formas, apie kurias ir buvo diskutuojama su mokinais.

 

Autorius Raimonda Grundulienė

Publikuota: 2017m. spalio 24d. https://www.prc.taurage.lm.lt/

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...