Pragaištinga sekso industrija iš arčiau ("pavb.lt", 2015-08-27)

Rugpjūčio 31 d. (pirmadienį) 15 val. bibliotekos konferencijų salėje – vieša paskaita-diskusija „Prostitucija iš arčiau“. Jau 14 metų Lietuvos Caritas vykdo pagalbos prostitucijoje išnaudotiems žmonėms programą ir mato pragaištingą sekso industrijos poveikį.
 
Renginį ves Lietuvos Caritas programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ vadovė Kristina Mišinienė. Susitikime sužinosime apie šio reiškinio paplitimą Lietuvoje, kas ir kaip įtraukiamas į prostituciją, kas pelnosi iš sekso industrijos, kaip padėti iš jos ištrūkti. Taip pat žiūrėsime Lietuvos Caritas sukurtą filmuką„Žaidėjai“ (5 min.).

„Šiandien apie vaikų, moterų, vyrų prostituciją mūsų šalyje žinome iš „karštų“ skelbimų dienraščiuose, pažinčių svetainėse, rėkte rėkiančių apie greitą malonumą be jokio įsipareigojimo. Bet ar tikrai prostitucija yra tiktai piniginis sandoris, kuriame abi pusės lieka patenkintos? Galbūt šiandien bausdami „paslaugų“ pardavėjus, mes juos tik stumiame į dar didesnę atskirtį ir neviltį? Kita problema – kodėl mūsų pareigūnai, taip mielai „bauduodami“ šias moteris, staiga tampa bejėgiai prieš jų klientus?“, klausia Kristina Mišinienė.

Programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ darbuotojai nuolat tiesia pagalbos ranką nukentėjusiems Lietuvoje ir už jos ribų nuo seksualinės prievartos ar įvairių prekybos žmonėmis formų: prostitucijos, prievartinio darbo, išnaudojimo nusikalstamoms veikoms, fiktyvių santuokų, elgetavimo. 

SOS pagalbos skambutis (visą parą) – 8679-61617.
 
 
Vilija Stokienė
 
Publikuota 2015 m. rugpjūčio 27 d. http://www.pavb.lt
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...