Popiežius nori sugriežtinti kovą su šiuolaikine vergove ("lrytas.lt", 2013-11-04)

Popiežius Pranciškus ragina imtis veiksmų prieš įvairias šių laikų vergovės formas, priverstinę prostituciją, pirmadienį pranešė Vatikanas po popiežiaus susitikimo su ekspertais, su kuriais jis aptarė šią problemą. Šimtai akademinio pasaulio atstovų, gydytojų ir dvasininkų atvyko į Vatikaną aptarti pontifikui labiausiai rūpinčių problemų, tarp jų žmogaus organų kontrabandos ir prekybos žmonėmis klausimus.

„Kai kurie ekspertai mano, kad prekyba žmonėmis savo mastu po dešimtmečio aplenks narkotikų ir ginklų kontrabandą, nes ji tampa pati pelningiausia veikla nusikaltėlių pasaulyje“, – sakė Popiežiškosios mokslų akademijos kancleris Marcelo Sanchezas Sorondo.

Pasak M.S.Sorondo, popiežių labai domina ši problema, kurią jis gerai žino dar iš tarnystės Lotynų Amerikoje, todėl dalyvauti diskusijose jis pakvietė du pažįstamus ekspertus prekybos žmonėmis klausimais iš Buenos Airių. Kiti popiežiaus susitikimai su ekspertais numatyti 2014 ir 2015 metais.

Viena blogiausių ir didžiausią susirūpinimą keliančių vergovės formų Lotynų Amerikoje yra vaikų ir suaugusiųjų išnaudojimas, verčiant juos pardavinėti narkotikus. Tarptautinės katalikų medikų asociacijos vadovas Jose Maria Simonas Castellvi taip pat pabrėžė, kad kovoje su prostitucija, kuri dažnai yra susijusi su narkotikais, mafija ir mokesčių vengimu, turi būti taikoma „nulinė tolerancija“.


Publikuota 2013 m. lapkričio 04 d. http://www.lrytas.lt

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...