Policijos pareigūnai mokėsi dar tinkamiau kovoti su prekyba žmonėmis ("klaipeda.policija.lt", 2015-02-26)

Šiandien Klaipėdos apskrities VPK vyko „Lietuvos Caritas“ ir Vyriausiojo policijos komisariato organizuoti mokymai „Šiandieninė prekybos žmonėmis situacija: teisiniai aspektai ir pagalbos nukentėjusiesiems teikimas“.
 
Sveikinimo žodžius mokymų dalyviams tarė Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas ir kapelionas Vilius Viktoravičius.
 
Tyrimus prekybos žmonėmis srityje – statistiką, nusikaltėlių naudojamas strategijas, ikiteisminio tyrimo problematiką – pristatė Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas J. Kuzmickas. „Caritas“ socialinė darbuotoja M. Žičkutė apibūdino tipinį prostitucijos klientą, o socialinės darbuotojos L. Paulikienė ir S.Bučkutė pateikė psichologinį nukentėjusiojo portretą, kalbėjo apie jo pažeidžiamumą ir pagalbos prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms galimybes.

Vėliau vyko filmo „Price of Sex“ peržiūra, diskusijos bei kriminogeninės 2014 m. situacijos dėl prekybos žmonėmis Klaipėdos apskrityje analizė, pateikta Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus viršininko V.Mockaus.
 
Visiems mokymų dalyviams įteikti pažymėjimai.
 
Publikuota 2015 m. vasario 26 d. http://www.klaipeda.policija.lt
 
 
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...