Per savaitę Kauno policijai įkliuvo keturios prostitutės ("15min.lt", 2012-09-25)

Nuo rugsėjo 17 d. iki rugsėjo 21 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Eigulių policijos nuovados pareigūnai, vykdydami prevencinę priemonę „Plaštakė“, nustatė 4 prostitucija užsiimančias merginas ir 1 merginą, kuri teikė masažo paslaugas neturėdama tam licencijos.

Kaip rašoma Kauno policijos pranešime, už vertimąsi prostitucija, pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą atsakomybėn patrauktos keturios merginos, dviem iš jų paskirtos 300 litų administracinės nuobaudos, kitoms pažeidimus pripažinusioms merginoms taikyti administraciniai nurodymai sumokėti pusę minimalios baudos (150 litų).

Mergina, teikusi erotinio masažo paslaugas, bet neturėdama licencijos tai daryti, patraukta administracinėn atsakomybėn dėl neteisėto vertimosi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla, byla perduota nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui.

Sekso paslaugas merginos teikė už 100–200 litų materialinį atlygį, merginų amžius nuo 22 iki 30 metų, paslaugas teikė nuomojamuose butuose, esančiuose skirtinguose Kauno mikrorajonuose. Apie teikiamas paslaugas užmaskuotai skelbėsi įvairiuose internetiniuose skelbimų puslapiuose.

Siekiant suteikti merginoms galimybę atsisakyti savo neteisėto amato buvo bendradarbiaujama su visuomenine organizacija „Lietuvos Caritas“, jos darbuotojos siūlė suteikti socialinę, materialinę, psichologinę ir teisinę pagalbą.

Policija primena, kad vertimasis prostitucija ar atlygintinas naudojimasis prostitucijos paslaugomis užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų.

Vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki šešių tūkstančių litų su pagamintos produkcijos, įrankių, žaliavos ir gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu.


Publikuota 2012 m. rugsėjo 25 d. www.15min.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...