Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje Ustukių pagrindiniame ugdymo skyriuje Prevencinė paskaita ("ustukiai.wordpress.com" 2016-04-06)

2016 m. balandžio 6 d. Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje vyko prevencinė paskaita mergaitėms “Prekyba žmonėmis”. Jos tikslas – padėti išlikti nepriklausomoms. Aiškino, mokė, kaip jos galėtų atpažinti ir išvengti prekeivių žmonėmis bei jų išnaudojimo, kur prireikus galėtų ieškoti pagalbos. Paskaitą skaitė Panevėžio skyriaus Caritas socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė, jai talkino Pasvalio Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistės Žaneta Ginaitė ir Laura Kavaliauskaitė.
 
Paskaitos lektorė pateikė išsamią ir naudingą informaciją apie prekybos žmonėmis rūšis, nusikaltėlių naudojamus būdus aukoms privilioti, taip pat pagalbos paieškos būdus ir atsargumo priemones. Lektorė rėmėsi realiais pavyzdžiais iš savo veiklos. Pasvalio Vaiko teisių apsaugos atstovės dalino mokiniams informacines korteles apie prekybą žmonėmis.
 
Paskaitos pabaigoje buvo demonstruojamas filmas, kuriame prekybos žmonėmis aukos dalinasi savo skaudžia patirtimi.
 
Baigdama susitikimą Carito atstovė M. Murnikaitė linkėjo mokinėms būti budrioms ir nepakliūti į prekiautojų žmonėmis pinkles.
 

Autorė Socialinė pedagogė Daiva Šienauskienė

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...