Pasieniečiams įkliuvo merginas į užsienio viešbučius gabenę pasieniečiai ("delfi.lt", 2011-05-09)

Pasieniečių operatyvininkai sulaikė du Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono gyventojus, įtariamus merginų verbavimu ir gabenimo prostitucijai į užsienį organizavimu, praneša VSAT.

Balandžio pabaigoje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pasieniečiai, turėdami informacijos apie galimą merginų verbavimą ir ketinimą išvežti prostitucijai į Airiją, Joniškio rajono Kalvių kaime, prie sienos su Latvija, patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Golf“. Jį vairavo 36 metų šiaulietis. Kartu vyko dar vienas 26 metų šiaulietis ir dvi 18-metės Šiaulių rajono gyventojos.

Visi keturi asmenys buvo pristatyti apklausai į Zoknių užkardos patalpas. Tąsyk abu vyrus po apklausos VSAT pareigūnai paleido, o merginas perdavė „Lietuvos Caritas“ atstovams.

Tą pačią dieną pasieniečiai atliko kratą vieno įtariamojo, 46 metų šiauliečio, namuose, tačiau jo paties tada surasti nepavyko. Šį vyrą pasieniečiai sulaikė praėjusią savaitę Šiauliuose. Panevėžio apylinkės teismas leido jį suimti mėnesiui.

Dar vienas įtariamasis, 26 metų Šiaulių rajono gyventojas, gavęs šaukimą Pakrančių apsaugos rinktinės operatyvininkams praėjusį ketvirtadienį prisistatė pats. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Abiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis ir asmenų gabenimo į užsienį prostitucijai organizavimo. Už šias nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas nuo ketverių iki 12 metų.

Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai toliau atlieka ikiteisminį tyrimą, kurį kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai.Straipsnis pagal www.delfi.lt informaciją

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...