Panevėžyje sulaikyti prekeiviai žmonėmis ("policija.lt", 2012-09-04)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, bendradarbiaudami su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus ir Druskininkų rajono policijos komisariato kriminalinės policijos kriminalistais, sulaikė du asmenis dėl vaiko pirkimo ir pardavimo.

Policijos pareigūnai dalyvauja Lietuvos Caritas vykdomame projekte „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms". Panevėžio kriminalistai kartu su Caritas Panevėžio vyskupijos darbuotojomis išsiaiškino, kad 2009 metais buvo parduota Kupiškio rajone gyvenusi nepilnametė prostitucijai į Olandiją, Amsterdamą. Išsiaiškinta, kad tuo pačiu laiku prostitucijai buvo išvežta į užsienį dar viena nepilnametė, gyvenusi Anykščių rajone. Prieš du mėnesius po metus trukusio tyrimo sulaikyti du asmenys, įtariami padarę šiuos nusikaltimus. Tai anksčiau teistas anykštėnas A. J. (Panevėžio apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę - suėmimą 3 mėnesiams) ir neteistas Kupiškio rajono gyventojas N. M.

Rugpjūčio 31 d. Druskininkuose sulaikyti dar trys asmenys, siejami su organizuotu nusikalstamumu: R.V., gim. 1978 m., T. R., gim. 1972 m., ir D.V., gim. 1976 m. Pas juos rasta daugiau nei 100 tūkstančių litų. Manoma, kad jie gauti nusikalstamu būdu. Panevėžio apylinkės teismas įtariamiesiems skyrė kardomąją priemonę - suėmimą 3 mėnesiams. Yra duomenų apie galimus ir kitus šios grupuotės padarytus nusikaltimus. Asmenis, ką nors apie tai žinančius arba nukentėjusius, prašome informuoti tel. Panevėžyje: (8 45) 503 013 / 503 350, anoniminio pasitikėjimo tel. 503 333, kreiptis adresu Panevėžys, Tulpių g. 60, 214 kab.

Visiems įtariamiesiems pareikšti kaltinimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 157 straipsnį „Vaiko pirkimas arba pardavimas" (tas, kas siūlė pirkti ar kitaip įgyti vaiką arba pardavė, pirko ar kitaip perleido arba įgijo vaiką, arba verbavo, gabeno ar laikė nelaisvėje vaiką žinodamas arba siekdamas, kad jis būtų įtrauktas į prostituciją ar būtų pelnomasi iš jo prostitucijos arba jis būtų išnaudojamas pornografijai ar priverstiniam darbui, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dvylikos metų).
            
Ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pirkimo ir pardavimo kontroliuoja Panevėžio apygardos Organizuoto nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorai.
              
Tai ne pirmas ikiteisminis tyrimas, pradėtas dėl panašių nusikalstamų veikų 2012 metais. Šiais metais Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai sulaikė 9 asmenis, kaltinamus dėl prekybos žmonėmis, už įtraukimą į prostituciją bei pelnymosi iš nepilnamečio asmens prostitucijos.Panevėžio aps. VPK informacija

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...