Panevėžietis ir du biržiečiai sulaikyti įtarus prekyba žmonėmis ("delfi.lt", 2011-06-29)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai sulaikė tris įtariamuosius prekyba žmonėmis. Pasinaudodami sunkia 19-metės materialine padėtimi, žadėdami gerai apmokamą darbą, įtariamieji nubloškė merginą į prostitucijos liūną, rašoma Panevėžio apskrities policijos pranešime. Įtariamiesiems skirtas suėmimas 3 mėnesiams.

Birželio 15 d. ONTB pareigūnai Panevėžyje sulaikė miesto gyventoją N. A. (gim. 1979 m.), Biržuose – biržiečius D. S. (gim. 1983 m.) ir S. K. (gim. 1990 m.). Visi anksčiau teisti, gerai žinomi policijos pareigūnams.

Įtariama, kad jie organizavo ir įvykdė 19-metės merginos išvežimą dirbti prostitute Olandijoje. Pasinaudodami sunkia merginos materialine padėtimi, įtariamieji pažadėjo jai gerai apmokamą darbą, tačiau žadėto darbo merginai teko dirbti prostitute. Pasak pareigūnų, dirbti prostitute verčiama mergina ne tik gyveno nežmoniškose sąlygose, bet ir buvo sutenerių prievartaujama, mušama.

Išlaisvinant šią merginą bendrdarbiavo Panevėžio apskrities ONTB, Lietuvos Kriminalinės policijos biuras ir Lietuvos Caritas.

Dar viena lietuvė buvo išlaisvinta praėjusią savaitę. Tai padarė Danijos policija, bendradarbiavusi su Panevėžio apskrities ONTB pareigūnais. Danijoje sulaikytas lietuvis, įtariamas merginų pardavinėjimu.

Šiemet Panevėžio apskrities policijos vyriausiajame policijos komisariate tai jau aštuntas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos žmonėmis. Įtariamiesiems šiose bylose pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis (už tai gresia laisvės atėmimas iki 12 metų), Lietuvos Respublikos piliečių kelionių į užsienį nelegaliai ten jiems pasilikti arba palikti be pagalbos organizavimo (laisvės atėmimas iki 7 metų), vaiko pardavimo (laisvės atėmimas iki 15 metų) ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos (laisvės atėmimas iki 8 metų).

Pareigūnai teigia, kad į užsienį išvežtos merginos gyvena nežmoniškose sąlygose, mušamos, per prievartą pripratinamos prie narkotikų, net pjudomos koviniais šunimis. Į prekyba žmonėmis besiverčiančiųjų pinkles dažniausiai pakliūna jaunos, materialiai sunkiai besiverčiančios merginos, kurios nuvežamos į užsienio valstybę ir parduodamos prostitucijos verslo atstovams.

Panevėžio apskrities ONTB pareigūnai prašo apskrities gyventojų, žinančių apie merginas, gavusias pasiūlymą iš nepažįstamų jaunuolių dirbti užsienyje, darbo dienomis pranešti pareigūnams tel. (8 45) 503 200, atvykti į 322 kabinetą (Panevėžyje, Tulpių g. 60), parašyti el.laišką anoniminiu adresu: panevezioontb@gmail.com arba kreiptis į Lietuvos ar Panevėžio vyskupijos Caritą.


Straipsnis pagal www.delfi.lt informaciją

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...