Mokymuose gvildentos temos apie prekybą žmonėmis ("marijampole.lt", 2017-12-29)

Š.m. gruodžio pabaigoje Marijampolės savivaldybėje buvo surengti mokymai „Prekyba žmonėmis – kaip ją atpažinti, užkirsti kelią, padėti nukentėjusiems?“, skirti miesto socialiniams darbuotojams, pedagogams,  seniūnijų, darbo biržos specialistams. Mokymus organizavo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI), kurio skyrius Marijampolėje veikia jau nuo 2004 m.

Susirinkusius dalyvius pasveikino mero pavaduotojas R.Makauskas, savivaldybės tarybos narys, tarpžinybinės darbo grupės Kovai su prekyba žmonėmis pirmininkas J. Grabauskas, linkėdami specialistams kaupti žinias apie šį baisų reiškinį, neaplenkiantį nė Marijampolės.

Komisaras L.Sinkevičius, Marijampolės AVPK 3-jo poskyrio viršininkas, mokymų dalyvius supažindino su teisiniu prekybos žmonėmis reglamentavimu, formomis, teismų praktika, bausmėmis. Šiuo metu vykstantys ikiteisminiai tyrimai rodo, jog mieste prekeiviai žmonėmis verbuoja pažeidžiamus asmenis vykdyti nusikaltimus, fiktyvioms santuokoms, prostitucijai. Taigi socialiniai darbuotojai gali pirmieji pastebėti tokio išnaudojimo užuomazgas, nelikti abejingi.

Psichoterapeutė V.Vėlyvienė, konsultavusi ne vieną prekybos žmonėmis auką, pasidalino teorinėmis ir praktinėmis žiniomis apie psichosocialinį nukentėjusiųjų portretą, pagalbos teikimo ypatumus.

KOPŽI vadovė K. Mišinienė akcentavo visų tarnybų bendradarbiavimo svarbą, nes tik kartu galima užkirsti kelią šiam nusikaltimui ar padėti didžiules traumas patyrusiems vyrams, moterims, vaikams. Ji kvietė miesto socialinės pagalbos tarnybas aktyviau stebėti aplinką, nedvejoti kreiptis pagalbos įtariant galimą išnaudojimą. K.Mišinienė pasidžiaugė, jog Marijampolės savivaldybė 2017 m. rūpinosi prekybos žmonėmis prevencija savo mieste, čia veikia ir atsinaujinusi tarpžinybinė darbo grupė Kovai su prekyba žmonėmis.

Autorius Viešųjų ryšių tarnyba

Publikuota: 2017m. gruodžio 29d. http://www.marijampole.lt/go.php/lit/Mokymuose-gvildentos-temos-apie-prekyba-zmonemis

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...