Mokiniai susitiko su Lietuvos „Carito“ atstove ("kaupa.lt", 2017-02-23)

Vasario 20 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežūros ir Tekstilės skyrių vienuoliktokus aplankė Lietuvos „Carito“ programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ Kauno skyriaus socialinė darbuotoja Vaida Matusevičiūtė.  

Susitikimo su mokiniais metu V. Matusevičiūtė papasakojo apie prekybą žmonėmis, pristatė jos formas, įvardijo priežastis, kodėl į vergiją patenka žmonės.

Šiuo metu ji dirba su daugiau nei septyniasdešimčia aukų. Jai žinoma kiekvieno iš šių žmonių istorija.

Susitikimo metu mokiniai taip pat žiūrėjo dokumentinį filmą apie nusikaltėlių veiklą, galėjo įvertinti, kaip kalba ir save pristato nusikaltėlis ir kaip jo veika įvertinta „Caritas“ socialinės darbuotojos bei teisėsaugos pareigūnų.

Mokiniai uždavė klausimų, domėjosi savanorystės projekte galimybėmis. Gauta informacija žadėjo pasidalinti su savo broliais, seserimis, draugais.   
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija 
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...