Merginą į viešnamį gabeno jos pusbrolis, du gaujų nariai ir prostitutė veteranė ("www.delfi.lt", 2018-11-30)

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (ONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl asmens gabenimo prostitucijai.

Ikiteisminį tyrimą dėl be žinios dingusios 1995 metais gimusios merginos pagal jos brolio pareiškimą pradėjo Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai. Pirminiais neatidėliotinais tyrimo veiksmais buvo gauta duomenų, kad ji galėjo tapti prekybos žmonėmis auka. Dėl šios priežasties ikiteisminį tyrimą perėmė uostamiesčio ONTV tyrėjai.

Teisėsaugininkai nustatė, jog nukentėjusioji pati sutiko važiuoti į Vokietiją ir dirbti prostitute viename naktiniame klube. Jai buvo liepta atidirbti skolą už įdarbinimą ir kelionę, tačiau mergina atsisakė ir kreipėsi į Vokietijos policiją.

Bendradarbiaujant su užsienio kolegomis ir Lietuvos Caritu nustatyta, kad prie asmens gabenimo šio sutikimu prostitucijai prisidėjo nukentėjusiosios pusbrolis, taip pat gerai policijos pareigūnams žinomi su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys bei jų bendrininkė – 49 metų amžiaus anksčiau tame pačiame viešnamyje dirbusi klaipėdietė.

Įtariama, kad nukentėjusiosios pusbrolis nuvežė ją į Šilutę, kur perdavė už narkotikų platinimą teistam, 2016 metais lygtinai iš pataisos namų paleistam bei į probuojamųjų asmenų registrą įrašytam Šilutės rajono gyventojui.

Praeityje organizuotos nusikalstamos grupės narys nugabeno merginą pas savo bendrininką į uostamiestį. Pastarasis taip pat anksčiau priklausė organizuotai nusikalstamai grupuotei ir 2010 metais buvo nuteistas 11 m. laisvės atėmimo bausme už neteisėtą disponavimą heroinu labai dideliais kiekiais.

2017 metais jis buvo lygtinai paleistas iš pataisos namų ir taip pat įrašytas į probuojamųjų asmenų registrą. Būtent jo bute mergina praleido naktį iki išvykimo į Vokietiją ir pasirašė skolos raštelį.

Keturiems asmenims pareikšti įtarimai dėl asmens gabenimo šio sutikimu prostitucijai.

Už šį nusikaltimą Baudžiamajame kodekse numatyta laisvės atėmimo iki 6 metų bausmė.

Nukentėjusiosios pusbroliui taip pat pareikštas kaltinimas dėl nedidelio kiekio kanapių, rastų jo automobilyje, laikymo.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...