Marijampolėje pristatyta Lietuvos Caritas programa "Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms" ("policija.lt" 2016-02-18)

Siekdami apžvelgti prekybos žmonėmis problematiką Marijampolės regione, pasidalinti turima patirtimi dirbant su prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukomis, paskatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, Caritas atstovai surengė mokymus, kuriuose dalyvavo Marijampolės apskrities policijos komisariatų  prevencijos skyrių pareigūnai, apylinkių inspektoriai, bendruomenės pareigūnai, nepilnamečių reikalų pareigūnai.
 
Mokymuose buvo pateikta statistika apie prekybą žmonėmis, naudojamas strategijas bei ikiteisminių tyrimų problemas. Caritas atstovai pristatė programą "Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms". Apie psichologinį pažeidžiamumą ir nukentėjusiųjų psichosocialinį portretą kalbėjo Lietuvos Caritas programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ psichologė Vilma Vėlyvienė.
 
Lietuvos Caritas programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinė darbuotoja Kristina Tiškevičienė kalbėjo apie prekybos žmonėmis aukų identifikavimo kriterijus.
 
 
Marijampolės apskr. VPK informacija
Publikuota 2016 m. Vasario 18 d. http://policija.lt

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...