Lietuvos Carito programa „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ tapo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru (KOPŽI) ("mažeikiai.lt", 2017-08-16)

Po 15 darbo metų Lietuvos Carito organizacijoje mūsų programa „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ išaugo į savarankišką VšĮ – Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centrą (KOPŽI). Mums tai didelis, drąsus žingsnis, kuris, tikime, padės geriau , greičiau, plačiau teikti visokeriopą pagalbą nukentėjusiems, be jokių išlygų burti visuomenę prevencijai.
Naujai sukurtame centre – ta pati struktūra, klientai, partneriai, įsipareigojimais ir resursai.

Pagrindinės mūsų darbo kryptys – visoje Lietuvoje teikiama kompleksinė pagalba nukentėjusiems nuo įvairių formų prekybos žmonėmis, kitokio išnaudojimo, seksualinės prievartos. Sukūrėme ir taikome specialią pagalbos programą nukentėjusiems, bendradarbiaujantiems su teisėsauga. Taip pat dedame dideles pastangas mokant, šviečiant, informuojant, įspėjant plačiąją visuomenę, specialistų grupes apie šių nusikaltimų pavojus, priežastis, apsisaugojimo būdus, bendradarbiavimo naudą. 

Kviečiame dirbti kartu, palaikyti mus – neleiskime, kad prekeiviai žmonėmis, suteneriai, prievartautojai jaustųsi nebaudžiami, o nukentėjusieji būtų palikti vienatvei ir nevilčiai. Centro SOS pagalbos telefonas, veikiantis visą parą 8 679 61 617.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI)
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...