Laisvės neteko dar viena prekeivių žmonėmis grupė (www.ve.lt 2013-02-01 )

Panevėžyje paskelbtas nuosprendis prieš dvejus metus apygardos teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotoje nagrinėti nusikaltimų dorovei, vaikui ir šeimai, žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamojoje byloje – joje 11 asmenų, veikusių su bendrininkais šalyje ir užsienyje, buvo kaltinami prekyba žmonėmis, vaiko pardavimu, nepilnamečio išžaginimu, įtraukimu į prostituciją ir pelnymusi iš kito asmens prostitucijos.

Pernai iš dešimties šalyje ištirtų prekybos žmonėmis nusikalstamų veikų – septynios jų buvo ištirtos ir perduotos teismui Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų.

Šioje byloje penki kaltinamieji laisvės neteko ilgiems metams – 38 metų R. M. nuteistas 12 metų, 42 metų V. K. ir 43 metų T. M. – 11 metų, keturiasdešimtmetis V. S. – 10 metų, D. M. – 8 metų laisvės atėmimu, jų bendrininkė – 32 metų A. M. ir du 38 metų vyriškiai R. V. ir V. L. – 5 metų, 38 metų D. L. – 3 metų laisvės atėmimu, o J. N. – 3 metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Tarp šių prekeivių pinklių pakliuvusių nukentėjusiųjų pati jauniausia, kuriai teko patirti daugiausiai jų padarytų nusikalstamų veikų, nusikaltimo padarymo metu buvo 16 metų amžiaus.

Pernai Panevėžyje prokurorų prašymu už prekybą žmonėmis buvo nuteisti šeši asmenys, prieš dvejus metus griežtų laisvės atėmimo bausmių sulaukė kita septynių prekeivių žmonėmis grupė, taip pat ir atskirai nuteistas jos bendrininkas – merginas darbui prostitutėmis pirkęs ir gabenęs į užsienį Jungtinėje Karalystėje gyvenęs Albanijos Respublikos pilietis J.O.

Šioje byloje pirmą kartą Panevėžio apygardos prokuratūros veiklos praktikoje atliekant ikiteisminį tyrimą buvo panaudotas konferencinis ryšys – nuotoliniu būdu buvo apklaustos nukentėjusiosios, kurios gyvena Jungtinėje Karalystėje.

„Kasmet mūsų prokurorams pavyksta atskleisti vis daugiau šių žmogaus orumą žeidžiančių nusikalstamų veikų ir nustatyti kaltuosius – dabar teisme nagrinėjamos trys prekeivių žmonėmis baudžiamosios bylos, kuriose prokurorai kaltina 14 asmenų. Šiuo metu mūsų prokurorai vadovauja penkiems ikiteisminiams tyrimams, susijusiems su prekyba žmonėmis, netrukus teismą pasieks dar viena tokia baudžiamoji byla. Už prekybą žmonėmis bausmių jau sulaukė 24 nuteistieji, teismo pripažinti kaltais į prostituciją pardavę ne vieną dešimtį merginų, tarp jų ir vaikų. Vienoje bylų trys nukentėjusiosios, gyvenančios užsienyje, pirmą kartą buvo apklaustos nuotoliniu būdu – pasitelkus garso ir vaizdo priemones.

Nuoseklus prokurorų ir tyrėjų darbas su į prekeivių pinkles įtrauktomis merginomis, Caritas nuoširdi pagalba ir globa – šios bendros visų pastangos pelno nukentėjusiųjų pasitikėjimą, todėl pastaraisiais metais mums pasiseka ištirti daugiausiai šalyje su prekyba žmonėmis susijusių nusikaltimų ir perduoti bylas teismui, pernai iš šalyje ištirtų prekybos žmonėmis dešimties nusikalstamų veikų – septynios jų buvo ištirtos ir perduotos teismui Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų“,- teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Teisme šiuo metu yra nagrinėjamos trys su prekyba žmonėmis susijusios baudžiamosios bylos, kuriose valstybinį kaltinimą palaiko Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, tyrimui vadovavo, jį organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tiems, kas verbavo ir gabeno žmogų pasinaudodami jo pažeidžiamumu ir panaudodami apgaulę, nors žinojo arba siekė, kad nukentėjęs asmuo būtų įtrauktas į prostituciją ar būtų pelnomasi iš šio asmens prostitucijos, numato laisvės atėmimą iki 10 metų, už numatytą veiką, padarytą dviem ar daugiau nukentėjusiems asmenims, arba dalyvaujant su organizuota grupe, numato laisvės atėmimą iki 12 metų.
 
Publikuota 2013-02-01 www.ve.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...