Kovos su prekyba žmonėmis diena ("www.ariogalosgimnazija.lt", 2018-10-23)

Spalio18-oji – Kovos su prekyba žmonėmis diena. Ja siekiama atkreipti visų dėmesį į pasaulinio masto problemą – prekybą žmonėmis. Tai vienas sunkiausių ir pelningiausių organizuotų nusikaltimų. Pagalba šių nusikaltimų aukoms yra labai sunki ir ilga. Skurdas, ekonominiai, politiniai, socialiniai ir kitokie sunkumai, geresnio gyvenimo siekis skatina daugelį žmonių, taip pat ir jaunimą ieškoti geresnio gyvenimo kitur.

Todėl šia proga gimnazijoje lankėsi Kauno Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro socialinė  darbuotoja Urtė Kudulytė. II-III gimnazijos klasių mokiniams ji pristatė centro veiklą (pagalbos teikimą krizės atveju, palaikomąją pagalbą baigusiems programą, psichosocialinę reabilitaciją bei prevenciją). Darbuotoja atkreipė dėmesį į įvairias žmogaus išnaudojimo formas: nepilnamečių įtraukimą į vagystes, prostituciją, reketavimą, fiktyvias santuokas. Lektorė papasakojo, kokiomis formomis yra išnaudojami žmonės, kaip nusikaltėliai ieško aukų, atkreipė dėmesį į tai, kad bet kuris iš mūsų galime tapti nusikaltėlių preke, jei būsime patiklūs, nesidomėsime, kas vyksta aplink mus, nespręsime iškilusių problemų su šeimos nariais ar patikimais žmonėmis.

Dėkojame Kauno Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centrui ir jo atstovei Urtei Kudulytei už išsamią ir naudingą paskaitą mokiniams.

Ariogalos gimnazijos socialinės pedagogės Rima Draukšienė ir Kristina Drumstienė
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...