Konferencijoje gvildenti prekybos žmonėmis klausimai ("panevezys.policija.lt", 2012-04-26)

Balandžio 25 d. Panevėžio pedagoginėje-psichologinėje tarnyboje vyko konferencija „Prekyba žmonėmis: realijos, tyrimas, problemos“. 

Joje dalyvavo l. e. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas Mindaugas Ambraziūnas, to paties komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro, Panevėžio miesto, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio, Kupiškio, Biržų rajonų policijos komisariatų pareigūnai, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Mindaugas Rimkus ir prokurorė Nida Grunskienė, Panevėžio apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Pranas Šimkus, Lietuvos „Caritas“ projekto „Pagalbos prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ koordinatorės, Panevėžio savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnybos viršininkė Audronė Grainienė.

Konferencijos dalyviai po dokumentinio filmo „Sekso kaina“ peržiūros susipažino su Lietuvos „Caritas“ įgyvendinamu projektu. Neringa Ramonaitė, viena projekto koordinatorių Panevėžyje, pabrėžė, kad projektas įgyvendinamas nuo 2001 metų, Panevėžio apskrityje – nuo 2004-ųjų. Per šį laikotarpį daugiau nei 100 moterų Panevėžio apskrityje „Caritas“ suteikė pagalbą, padėjo sugrįžti į normalų gyvenimą, nugalėti baimę ir nepasitikėjimą. N. Ramonaitė pabrėžė, kad „Caritas“ darbuotojos ieško į sekso vergiją parduotų moterų, skatina duoti parodymus, teikia medicininę ir psichologinę pagalbą. „Caritas“ bendradarbiauja su daugeliu institucijų ir organizacijų, o su Panevėžio apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu glaudus bendradarbiavimas vyksta ne vienerius metus.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, prokurorai ir teismo atstovai kalbėjo apie problemas, iškylančias tiriant bylas dėl prekybos žmonėmis, paaiškino, kodėl tyrimo procesas toks ilgas, kalbėjo apie ilgą teisinės pagalbos prašymų įvykdymo laukimą, įtariamųjų ir nukentėjusiųjų migraciją, pabrėžė, kad Panevėžyje dėl prekybos žmonėmis iškelta daugiausia bylų šalyje, kad kai kuriose bylose įtariamųjų 13, 12, 10, todėl teismą baudžiamosios bylos ne taip greitai pasiekia.

Konferencijoje daug kalbėta apie būtinybę išnaudoti visas galimybes, kad moterys, merginos, ypač nepilnametės, būtų apsaugotos nuo galimybės tapti prekybos žmonėmis aukomis. Panevėžio „Caritas“ darbuotojai ir Panevėžio apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai jau pradėjo prevencijos akcijas. Viena jų neseniai vyko Panevėžio rajone, Linkaučiuose. Planuojama susitikti su Panevėžio mokyklų vadovais, socialiniais pedagogais, žiniasklaidos atstovais, kad aktyvėtų prevencija ir daugiau informacijos gautų miesto bendruomenė.


Publikuota 2012 m. balandžio 26 d. www.panevezys.policija.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...