Kampanijos prieš prostituciją ir prekybą žmonėmis Europos krepšinio čempionato metu pristatymas ("3sektorius.lt", 2011-08-17)

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis Lietuvoje vyks Europos krepšinio čempionatas. Šis renginys pritrauks tūkstančius krepšinio fanų iš visos Europos, taip pat sirgalių ir iš kitų kontinentų. Pastebima, kad tokius renginius lydi ir padidėjusi prostitucijos paklausa, o nuo prostitucijos iki seksualinio moterų išnaudojimo ir prekybos žmonėmis – tik vienas žingsnis. Labai dažnai į prostituciją būna įtraukiamos ir nepilnametės mergaitės. 

Dingusių žmonių šeimų paramos centras, organizacija pirmoji pradėjusi dirbti kovos su prekyba žmonėmis srityje Lietuvoje, kartu su Lietuvos Caritas projekto "Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms" vykdytojais inicijuoja prevencinę kampaniją prieš prostituciją ir prekybą žmonėmis Europos krepšinio čempionato "Eurobasket 2011" metu. Prie kampanijos prisideda ir Vilniaus apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas, kuris imsis priemonių sustiprinant patruliavimą krepšinio čempionato metu Vilniaus mieste. 

Kampanijos tikslas – informuoti krepšinio čempionato auditoriją apie LR egzistuojančias bausmes už prostitucijos paslaugų pirkimą ir asmens, o ypatingai nepilnamečio, įtraukimą į prostituciją. Tokiu būdu kviečiame visus prisijungti prie kovos su priverstine prostitucija ir prekyba žmonėmis Europos krepšinio čempionato metu. 

Kampanija bus įgyvendinama Lietuvos miestuose, kuriuose numatytos Europos krepšinio čempionato varžybos – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Kampanijos metu planuojama išplatinti informacinius plakatus ir lankstinukus viešbučiuose, kempinguose, visuomeninio transporto stotelėse, autobusų ir traukinių stotyse, restoranuose, kitose viešose vietose, kuriuose lankysis krepšinio sirgaliai. 

Prevencinės kampanijos pradžia – rugpjūčio 22 diena ir truks visą mėnesį iki oficialios čempionato pabaigos.

Kampaniją finansuoja Jungtinių Amerikos Valstijų ir Nyderlandų karalystės ambasados. 
Ta proga rugpjūčio 22 d., pirmadienį, 10.00 val. naujienų agentūros BNS spaudos konferencijų salėje Dingusių žmonių šeimų paramos centras rengia spaudos konferenciją, kurioje dalyvaus: 

· Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados ambasadorės pavaduotoja Anne Hall 

· Nyderlandų Karalystės ambasados ambasadoriaus pavaduotojas Yaron Oppenheimer

· Ona Gustienė – Dingusių žmonių šeimų paramos centro Tarybos garbės pirmininkė 

· Viešojo saugumo politikos departamento Visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos skyriaus patarėja Reda Siregdienė 

· Jolita Juškevičienė – Lietuvas Caritas socialinė darbuotoja 

· Vladimir Jankoit – Vilniaus apskr. vyriausiasiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas 


Maloniai kviečiame dalyvauti! 


Dingusių žmonių šeimų paramos centro, NVO informacijos ir paramos centro informacijawww.3sektorius.lt 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...