Kaip netapti prekybos žmonėmis auka? ("alytus.policija.lt", 2013-12-12)

Gruodžio 10-ąją vykdydami prekybos žmonėmis prevenciją Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato (toliau - Prienų r. PK) Prevencijos poskyrio pareigūnai į Veiverių Tomo Žilinsko gimnaziją pakvietė Lietuvos „Carito“ socialinę darbuotoją Jolitą Juškevičienę.

Lektorė 9-10 klasių moksleiviams skaitė paskaitą „Prekyba žmonėmis“. Moksleiviai buvo supažindinti su prekybos žmonėmis formomis, verbavimo ypatumais, kur kreiptis pagalbos nukentėjus nuo prekybos žmonėmis ar įtraukimo į prostituciją. 
Po susitikimo su Veiverių Tomo Žilinsko gimnazistais Prienų r. PK Prevencijos poskyrio specialistė Edita Kubilienė ir „Carito“ darbuotoja Jolita Juškevičienė lankėsi keliose Prienų rajono socialinės rizikos šeimose. Bendravo su nepilnametėmis, kalbėjo apie riziką tapti prekybos žmonėmis aukomis ir kaip to išvengti. 

Prekybos žmonėmis aukų patirtis rodo, kad pasekmės yra neišdildomos ir sunkios, nesvarbu, ar asmuo savanoriškai dalyvavo prekybos žmonėmis sandoryje, ar buvo priverstas, naudojant apgaulę, sukčiavimą ar asmens priklausomumą. 

Tikimės, kad tokios prevencijos akcijos padės išvengti naujų prekybos žmonėmis aukų.

Alytaus aps. VPK Prienų r. PK informacija

Publikuota 2013 m. gruodžio 12 d. www.alytus.policija.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...