Kaip išvengti nemalonių situacijų socialiniame tinkle ,,Facebook"? ("kursenai.lt", 2017-09-21)

Aktualios ir skaudžios temos visiems: žmonių išnaudojimas, persekiojimas, dingimas, vergovė. Apie tai ir buvo kalbama seminare Tamsioji „Facebook“ tinklo pusė. Visa tiesa apie prekybą žmonėmis, jų dingimą ir išnaudojimą. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje 2017 m. rugsėjo 20 dieną. Jį vedė Bernadeta Dumskytė-Tsitsishvili, „VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro“ socialinė darbuotoja.
 
Bernadeta informavo moksleivius apie savo organizacijos vykdomas veiklas, patarė visada kreiptis, iškilus bet kokiam grėsmės atvejui. Patarė kaip jų išvengti socialiniuose tinkluose: nesidalinti privačia informacija, keisti nustatymus, tikslintis brukamą reklamą, žinoti, kad gali būti persekiojami, verčiami vogti, elgetauti, būti parduoti nelegaliam darbui, į pasiūlymus draugauti žiūrėti labai įtariai ir atsakingai.
 
Renginį organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, vykdanti projektą „Išdrįskime pasitikti kintantį pasaulį“.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Autorė: Vida Ragauskienė

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...