Kad merginos išvengtų prostitucijos liūno ("siauliu.policija.lt", 2012-03-16)

Bendruomenės pareigūnai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato psichologu Arūnu Norkumi dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centre vykusioje  respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Moderni vergija. Žvilgsnis iš vidaus“.

Pareigūnai ir psichologas konferencijos metu pristatė prekybos žmonėmis aktualijas Lietuvoje ir pasaulyje. Akcentuotos psichologinės įtraukimo į prostitucijos liūną priežastys.

Organizuota prekyba moterimis priverstinės prostitucijos tikslais yra vienas iš pelningiausių verslų, kuris eina po tokių kriminalinių nusikaltimų, kaip prekyba narkotinėmis medžiagomis ir ginklais. Norint sumažinti šią problemą, reikia spręsti ekonomines problemas, ypač nedarbo, kurti naujas darbo vietas, didinti socialines garantijas, kelti visuomenės dorovę, organizuoti jaunimo užimtumą. Prostitucijos prevencijai būtina panaudoti visas informacijos priemones. Reikėtų griežtai uždrausti paslėptą prostitucijos reklamą spaudoje.

Šiaulių Carito atstovės pristatė prekybos moterimis aukų reabilitacijos ir reintegracijos procesą, praktinius pastebėjimus. Jos konstatavo, kad jokiu būdu negalima atstumti moters, pakliuvusios į prostituciją, bet reikia jai suteikti pagalbą, padėti reabilituotis. Dingusių žmonių šeimų paramos centro darbuotojos kalbėjo apie jų vykdomą prevencinę projektinę veiklą prieš priverstinę prostituciją ir prekybą žmonėmis. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro direktorė pristatė pranešimą „Traumos nelaisvė: Jei būčiau augusi normalioje šeimoje...“. Pranešimo autorė teigė, kad daug neigiamų padarinių būtų galima išvengti, jei vaikui šeimoje būtų skiepijamos gerosios vertybės. Pranešėja taip pat kalbėjo apie tai, kokią žalą vaikui daro asociali šeima ar gyvenimas globos namuose. Konferencijos metu savo nuomones išreiškė Profesinio rengimo centro ir Šiaulių gimnazijų moksleiviai. Jaunimas pristatė mokymo įstaigose atliktus tyrimus apie seksualinę prievartą, diskutavo, kaip išvengti pavojų, vykstant dirbti į užsienį.

Konferencijoje buvo aptartos prekybos žmonėmis ir prostitucijos problemos ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kadangi šiandien prekyba žmonėmis suvokiama kaip viena iš vergijos formų ir pripažįstama kaip vienas pagrindinių žmogaus teisių pažeidimų.


Publikuota 2012 m. kovo 16 d. www.siauliu.policija.lt

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...