Jauno boksininko verslas: į vergovę bandė parduoti vyrus ("delfi.lt", 2014-08-13)

Perspektyvus jaunas boksininkas kaltinamas verbavęs bedarbius nusikalstamai veiklai Vokietijoje. Kovos menų sportininkas, 21 metų Ernestas Derliūnas, kaltinimas prekybą žmonėmis. Pareigūnai surinko įrodymus, kad jis verbavo du jaunus marijampoliečius Vokietijoje daryti nusikaltimus.
 
Trečiadienį Kauno apygardos teisme vykusio posėdžio metu apklausti nukentėjusieji. Kaltinamojo akto medžiagoje skelbiama, kad kaltinamasis su dviem marijampoliečiais bendravo šių metų kovo ir balandžio mėnesiais. Vienas nukentėjusių pasakojo, kad ieškojo darbo interneto skelbimuose. Su juo susisiekė iš Marijampolės kilęs E. Derliūnas. Jis dvidešimtmečiui jaunuoliui pasiūlė važiuoti savaitei į Vokietiją, tačiau konkrečiai ką reikės dirbti nenurodė. Aptarti išvykos sąlygų vyrai buvo susitikę ne kartą. Vėliau prie jų prisijungė darbo ieškojusio jaunuolio draugas, kuris irgi susidomėjo galimybe užsidirbti.

Jaunuoliams buvo pažadėta, kad nuvykus į Vokietiją, jiems bus sumokėta po 200 eurų, o grįžus į Lietuvą dar po 300 eurų atlygis. Apklausos metu paklausti už kokį darbą jie būtų gavę šiuo pinigus, nukentėjusieji negalėjo tiksliai atsakyti. Apklausoje marijampoliečiai pasakojo, kad sutiko važiuoti, nors jiems nebuvo iki galo aišku, ką nuvažiavę į Vokietiją jie turės daryti. Iki šiol abu nukentėjusieji niekur nedirbo, jautė pinigų stygių, todėl susigundė galimybe uždirbti.
 
Jaunuoliams buvo nupirkti autobuso bilietai į Vokietiją, duota po 50 eurų ir paimti asmens dokumentai. Neaiškumas ir abejones pasiekė savo. Vienas iš jaunuolių pasipasakojo Marijampolės "Carito" darbuotojai, o ši griežtai nurodė niekur nevažiuoti. Asmens dokumentą vyras iš E. Derliūno atgavo pasakęs, kad jam dokumento reikia akių operacijai. Kitas jaunuolis nusprendė rizikuoti, tačiau buvo policijos sustabdytas pasienyje ir parvežtas atgal.
 
Lietuvoje vykusiuose Tailando bokso turnyruose prizines vietas laimėjusio E. Derliūno teismo procesas Kauno apygardos teisme prasidėjo praėjusią savaitę. Sportininkas dažnai lankydavosi Vokietijoje. Šioje šalyje gyvena jo tėvas. Manoma, kad užsienyje jis susipažino su vietos nusikalstamo pasaulio atstovais.
 
Pareigūnai aiškinosi, kad E.Derliūnas Vokietijoje galimai turėjo bendrininką – neva jis pažadėjo mokėti atlygį už kiekvieną užverbuotą auką.
 
E. Derliūnas yra suimtas. Jis savo kaltę neigia.
 
 
Publikuota 2014 m. rugpjūčio 13 d. http://www.delfi.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...