Iš prekybos žmonėmis pinklių vaduoja ir klaipėdiečius ("www.ve.lt", 2019-08-22)

Praėjusiais metais Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) darbuotojai padėjo 52-iems į nusikaltėlių rankas patekusiems uostamiesčio gyventojams. Šiais metais centras padeda 32 nuo prekybos žmonėmis nukentėjusiems klaipėdiečiams.
 
Trečiadienį Klaipėdos Atgimimo aikštėje įsikūrę KOPŽI atstovai kalbino praeivius ir siekė atkreipti dėmesį į žmonių išnaudojimo problemą.
 
KOPŽI atstovė Dalia Sidarienė skaičiavo, kad praėjusiais metais centras visoje Lietuvoje teikė pagalbą 364 asmenims, iš jų - 109 nepilnamečiams.
 
„Visuomenė klausia, kas tai yra. Dalis žmonių įsitikinę, kad jų tai neliečia. Bet pasikalbėjus paaiškėja, kad jie turi ir giminaičių užsienyje, ir yra girdėję apie nusikaltimus. Tai parodo, kad su šia tema daug žmonių vienaip ar kitaip susiję. Šiandien darome prevencinę akciją tam, kad Klaipėdos visuomenė ir į miestą atvykę žmonės susipažintų su prekybos žmonėmis įvairiomis formomis“, - įsitikinusi KOPŽI socialinė darbuotoja Jurgita Paužienė.
 
Ji pasakojo, kad jaunos merginos dažnai susiduria su atvejais, kai kur kas vyresni asmenys kviečia jas bendrauti socialiniuose tinkluose. „Kartais būna neaišku, ar geri tų asmenų ketinimai“, - pridūrė specialistė.
 
J. Paužienė akcentavo, kad Lietuvoje, o uostamiestyje - taip pat, ryškėja nauja gąsdinanti tendencija. Anot specialistės, Klaipėdoje daugėja į prostituciją įtrauktų moterų iš Ukrainos.
 
„Mus vis pasiekia žinios apie jas“, - sakė J. Paužienė.
 
D. Sidarienė pasakojo, kad aukos darbuotojų akiratyje atsiduria itin įvairiai. „Yra visą parą veikiantis telefonas, kuriuo jos gali paskambinti. Taip pat jas pas mus atveda užsienio ambasados. Itin padeda Jungtinės Karalystės ambasados darbuotojai, kurie stengiasi tarpininkauti“, - sakė ji.
 
Policijos duomenimis, praėjusiais metais nebuvo pradėta tyrimų pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 308 (Įtraukimas į prostituciją) ir 307 (Pelnymasis iš kito asmens prostitucijos) straipsnius. Šįmet pradėti du tyrimai pagal baudžiamojo kodekso 307 straipsnį.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
 
Autorius: Jonas Valaitis.
Publikuota: 2019 m. rugpjūčio 22 d.,

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...