Iš Lietuvos atvykusią merginą Anglijoje už 700 svarų nupirkęs afganistanietis kalės 5 metus ("15min.lt", 2015-09-08)

Tarptautinis Klaipėdos ir Londono pareigūnų tyrimas buvo sėkmingas. 2015 m. rugpjūčio mėnesį Didžiojoje Britanijoje už prekybą žmonėmis nuteisti du Lietuvos Respublikos piliečiai ir afganistanietis.
 
Teisėsaugininkai atliko didelio masto tyrimo veiksmus Jungtinėje Karalystėje ir Klaipėdos apskrityje, juos koordinavo Europos teisinio bendradarbiavimo institucija Eurojust ir Europos Sąjungos kriminalinės žvalgybos agentūra Europol.
 
Tyrėjai nustatė, kad nusikalstamos grupuotės nariai, tarp jų – ir lietuviai, seksualiai išnaudojo į Angliją iš Lietuvos atvykusias merginas, organizuodavo bei pelnėsi iš jų fiktyviai sudarytų santuokų su trečiųjų šalių piliečiais.
 
Abiejose šalyse šie nusikalstami veiksmai kvalifikuojami kaip prekyba žmonėmis. Byloje nustatytos ir nukentėjusiomis pripažintos trys prekybos žmonėmis aukos. Tyrimo metu teisėsaugininkai aktyviai bendradarbiavo su Lietuvos Caritu, pažymima antradienį Klaipėdos apskrities VPK paviešintame pranešime.
 
1989 metais gimusiai klaipėdietei paskirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė, 1992 metais gimęs klaipėdietis jos bendrininkas nuteistas 6 metų laivės atėmimo bausme. Iš Lietuvos atvykusią merginą už 700 svarų nupirkęs afganistanietis kalės 5 metus.
 
Tarptautinis tyrimas tęsiamas, nukentėjusiųjų bei įtariamųjų gali būti ir daugiau.
 
Sudėtingą tarptautinį tyrimą atliko Londono policija, Jungtinės Karalystės Karūnos prokuratūros tarnyba, uostamiesčio Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba bei Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
 
Nusikalstamoms veikoms atskleisti ir ištirti buvo sudaryta šių institucijų pareigūnų jungtinė tyrimo grupė.
 
Publikuota 2015 m.rugsėjo 08 d. http://www.15min.lt
 

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...