Įdomi paskaita apie prekybą žmonėmis ("www.vidzgiris.alytus.lm.lt", 2019-04-09)

Balandžio 8 dieną Alytaus Vidzgirio pagrindinėje mokykloje viešėjo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro socialinė darbuotoja Danutė Grimalauskienė. Lektorė 8-10 klasių mokiniams skaitė prevencinę paskaitą prekybos žmonėmis tema.

Mokiniai klausėsi paskaitos, žiūrėjo filmų ištraukas apie prekybą žmonėmis. Paskaitoje socialinė darbuotoja kalbėjo apie įvairias žmogaus išnaudojimo formas, akcentuodama nepilnamečių įtraukimą į vagystes, reketavimą, prostituciją, pornografiją, neatsargų elgesį socialiniuose tinkluose, ypač su nepažįstamais žmonėmis. Pasak D. Grimalauskienės, prekeiviams Lietuvoje ieškant vis naujų aukų, kiekvienas žmogus gali pakliūti į keblias situacijas, jeigu patikės nusikaltėlių pasiūlytais sandėriais, geru atlygiu ir nepapasakos problemų šeimos nariams, kitiems žmonėms, kuriais galima pasitikėti.
Mokiniams išdalyta prevencinė medžiaga su informacija, kur kreiptis įtarus ar pastebėjus prekybos žmonėmis požymius. Socialinė darbuotoja priminė, kad Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro darbuotojai nuolat tiesia pagalbos ranką asmenims, tapusiems prekybos žmonėmis ir išnaudojimo aukomis.

Dėkojame lektorei už įdomią ir naudingą paskaitą.

Daugiau informacijos rasite: www.anti-trafficking.lt

Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
 
Autorius: Milda Vilkelytė
Publikuota: 2019m. balandžio 9d., https://www.vidzgiris.alytus.lm.lt/archyvas/12800

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...