Į Kauno vaikų socializacijos centrą „Saulutė” atvyko Lietuvos Carito atstovė Vaida Matusevičiūtė su paskaita: ,,Prostitucijos ir prekybos žmonėmis pavojų ypatumai“ ("www.kvscsaulute.lt", 2017-02-02)

2017m. vasario 2d. į Kauno vaikų socializacijos centrą „Saulutė” atvyko Lietuvos Carito atstovė Vaida Matusevičiūtė su paskaita: ,,Prostitucijos ir prekybos žmonėmis pavojų ypatumai“, kurios metu pateikė daug naudingos informacijos Centro ugdytinėms apie egzistuojančius pavojus, t.y. žmones, kurie siūlydami „gerą darbą“ ir „didelius pinigus“ gali apgauti ir įvilioti į prostitucijos vergiją. Ugdytinėms buvo suteikta informacija, kaip atpažinti galimus sutenerius, kad išvengti liūdnų ir skaudžių pasekmių. Kiekviena gavo po skrajutę su telefoniniais kontaktais kur kreiptis dėl pagalbos, jei vis dėl to kas nors panašaus atsitiktų. 
 
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Publikuota: 2017m. Vasario 2d.,
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...