Forumas-diskusija „Naujų prekybos žmonėmis formų problematika ir tarpžinybinis bendradarbiavimas Zarasų rajone“ ("zarasai.lt", 2016-11-16)

Prekybos žmonėmis reiškinys tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje vis dar klesti, nepaisant didelių pastangų kovojant su juo. Ilgą laiką Lietuvoje prekyba žmonėmis buvo siejama tik su seksualiniu išnaudojimu ir vergišku darbu, tačiau šiandien vis dažniau sutinkamos ir naujos prekybos žmonėmis formos – išnaudojimas nusikalstamoms veikoms atlikti, fiktyvios-išnaudojančios santuokos ir kita.
 
Lietuvos Caritas programa „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ nuo 2001 m. aktyviai kovojanti su prekybos žmonėmis reiškiniu, šiuo metu, kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, įgyvendina projektą „Naujų prekybos žmonėmis formų pavojus Šiaurės Rytų Lietuvoje: savivaldybių ir NVO atsakas“. Jo metu siekiame ne tik įspėti, bei informuoti, bet ir paskatinti mūsų žmones nelikti abejingais, žinoti kur ir kaip kreiptis pagalbos.
 
Siekdami didinti specialistų kompetencijas ir stiprinti tarpdisciplininį bendradarbiavimą susiduriant su prekybos žmonėmis reiškiniu ir naujomis prekybos žmonėmis formomis, maloniai kviečiame Jūsų institucijos atstovus dalyvauti forume-diskusijoje „Naujų prekybos žmonėmis formų problematika ir tarpžinybinis bendradarbiavimas Zarasų rajone“, kuri įvyks 2016m. lapkričio 17 d., pradžia – 10:00 val., trukmė 2,5 val., Zarasų rajono savivaldybės administracijos Mažojoje salėje (Sėlių a. 22, 32110, Zarasai).
 
Registruotis el. paštu savanoriai@anti-trafficking.lt iki 2016 m. lapkričio 15 d. (registruojantis nurodyti vardą, pavardę, institucijos/organizacijos/įstaigos pavadinimą, pareigas bei kontaktus).
 
Lietuvos Caritas
Programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“
Vadovė Kristina Mišinienė
 
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...