Kai aukos gėdijasi kalbėti, nusikaltėliai siautėja (Laikraštis "Suvalkietis", 2019-11-12)

Kai aukos gėdijasi kalbėti, nusikaltėliai siautėja
 
Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI) suorganizavo seminarą tema „Kada internetas tampa pavojingas? Atpažinkime nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą“.
Kasdien tėvams ir pedagogams iškyla daugybė klausimų, ar jų vaikai saugiai naudojasi internetu. Kaip suvaldyti naujųjų technologijų nesaugaus naudojimo procesą, kaip paskatinti jaunimą atsakingai naršyti ir nepakliūti į nusikaltėlių pinkles? Panašius klausimus ir aptarė seminaro lektoriai bei dalyviai.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergėjus Chaniutko pasidalijo savo įžvalgomis apie piktnaudžiavimą internete, pažinčių svetainių spąstus, skelbimų portalus. Aptarė realius darbo pasiūlymų pavyzdžius, kalbėjo apie keliaujančius vaikų seksualinius išnaudotojus, patyčias  ir galimas prevencines priemones.
KOPŽI centro vadovė Kristina Mišinienė pristatė neseniai pasibaigusią didelę vaikų išnaudojimo bylą, kuri taip ir liko nepaviešinta, visuomenėje neaptarta, su neišmoktomis pamokomis. Vadovė dar kartą akcentavo apie būtinybę būti pilietiškiems, drąsiems, skatino  nukentėjusius žmones nebijoti prabilti, kreiptis pagalbos. Pasak jos, daugybė neatskleistų, nuslėptų atvejų tik patvirtina, kad kai aukos gėdijasi viešai kalbėti, nusikaltėliai siautėja. 
 
Daugiau informacijos galima rasti http://anti-trafficking. Anonimiškai pranešti apie pastebėtą žalingą turinį internete www.svarusinternetas.lt.
 
„Suvalkiečio“ informacija
Kristina Mišinienė kvietė nukentėjusius žmones, patyrusius išnaudojimą, jų artimuosius nesigėdyti paprašyti pagalbos.
 
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

 
Publikuota: 2019m. lapkričio 12d.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...