Diskusija bendradarbiavimo stiprinimui ("silale.lt", 2016-07-08)

Liepos 5 d. Šilalės rajono savivaldybės tarybos salėje įvyko apskritojo stalo diskusija „Suvienytomis jėgomis prieš smurtą“, kurį organizavo Lietuvos Caritas ir Vaiko teisių apsaugos skyrius. Diskusijos dalyvius sveikinęs Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas pasidžiaugė bendradarbiavimo stiprinimu su Nevyriausybinėmis organizacijomis bei pažymėjo, jog per keletą paskutinių metų prekybos žmonėmis požymių turinčių veikų fiksuojama ir mūsų rajone. Skaudžiausia, kad į tokį nusikaltėlių tinklą papuola nepilnamečiai.
 
Kaip pažymėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vygandas Mylimas, Tauragės apskrityje 2015 m. buvo atliekami keturi, o  2016 m. – 3 tyrimai. Šilalės rajone šiais metais buvo  atliekamas vienas tyrimas dėl prekybos  žmonėmis, tačiau dėl įrodymų trūkumų jis buvo nutrauktas. Daugiausiai į užsienį išvežama seksualinio išnaudojimo tikslais, vagiliavimui arba sudaromos fiktyvios santuokos su užsieniečiais.
 
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birutė Sragauskienė akcentavo bendradarbiavimo svarbą, pastebėjo, jog reikalinga derinti veiksmus teikiant pagalbą nukentėjusiems asmenims, paminėjo, jog bendradarbiaujama su Tauragės Caritas skyriaus atstove Ona Krenciūte, kuri taip pat dalyvavo diskusijoje.
 
Justina Stakaitytė, Lietuvos Caritas atstovė, koordinatorė socialiniam darbui, kalbėjo apie vykdomą projektą „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“, supažindino su teikiama pagalba ir kvietė visus būti bendruomeniškais bei apie įtartinus atvejus informuoti atsakingas institucijas. Kad mūsų bendruomenėje dar vadovaujamasi principu –  nieko nematau ir negirdžiu – labai gerai įrodė neilgas filmukas „Skausmo kapitonas“.
 
Diskusijoje dalyvavo seniūnijų socialiniai darbuotojai, Socialinės paramos skyriaus, Švietimo pagalbos tarnybos,  Specializuoto pagalbos centro ir Visuomenė sveikatos biuro atstovai, taip pat Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnė.
 
 
 
Autorius Birutė Sragauskienė

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...