Dėl skrajučių apie prostituciją - gėda ("klaipėda.diena.lt", 2011-09-02)

Į uostamiestį atvykusiems krepšinio sirgaliams jau kelias dienas brukami informaciniai lankstinukai apie prostituciją stebina ne tik juos, bet ir turizmo verslo atstovus. Jie įsitikinę, jog ši akcija menkina ir Klaipėdos, ir Lietuvos įvaizdį.

Tokią prevencinę akciją, kuria norima atkreipti dėmesį į prekybą žmonėmis bei į tai, kad sekso paslaugos Lietuvoje yra nelegalios ir už tokią veiklą baudžiamos ne tik prostitutės, bet ir jų klientai, surengė „Lietuvos Caritas“.

Tačiau tokiai iniciatyvai pritaria ne visi. Pasak Klaipėdos turizmo ir informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, Europos krepšinio čempionatas – tikrai nėra laikas ir vieta spręsti tokias socialines problemas.
„Šiame kontekste tikrai keistai atrodome užsieniečių akyse. Nors prostitucija ir yra problema, tačiau ne tokia opi, kad apie ją reikėtų taip viešai skelbtis. Apie socialinius klausimus būtina kalbėti, tačiau toks tarptautinis masinis renginys kaip Europos krepšinio čempionatas nėra ta erdvė, kur reikia tai daryti“, – įsitikinusi R.Savickienė.

Pašnekovės nuomone, turistai, kurie nusiteikę mokėti už seksą, vis tiek naudosis prostitučių paslaugomis – dalijami lankstinukai jų susimąstyti tikrai neprivers. Be to, ši akcija, jos teigimu, šalies įvaizdžiui patrauklumo taip pat neprideda.

Tačiau akciją Klaipėdoje koordinuojanti „Lietuvos Carito“ socialinė darbuotoja Renata Karaliūnaitė įsitikinusi, jog informuoti turistus iš užsienio apie tai, kad prostitucija Lietuvoje yra nelegali, tiesiog būtina.
„Juk mažai kas žino, legalu pas mus tai ar ne. Tad ir siekiame informuoti. Per tokius masinius renginius padaugėja ir prostitučių, ir jų klientų. Be to, norime apsaugoti ir pačias moteris, kurios tuo užsiima. Nors daug kas galvoja, kad jos parsiduoda savo noru, dažniausiai tai yra netiesa“, – kalbėjo R.Karaliūnaitė.

Vis dėlto ji pripažino, jog dažnas turistas, gavęs tokį informacinį lankstinuką, nustemba, kiti į juos apskritai niekaip nesureaguoja, treti priimti informaciją atsisako.
Lankstinukai jau buvo dalijami šalia kelto į Smiltynę, taip pat uostamiesčio traukinių bei autobusų stotyse. Akcija vyks iki savaitės pabaigos.
 Publikuota 2011 m. rugsėjo 2 d. www.klaipeda.diena.lt

Kristina Paukštytė

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...