Dalyvavimas konferencijoje „Prekybos žmonėmis nusikaltimai Lietuvoje: naujos tendencijos ir pagalba nukentėjusiems“ ("kvscsaulute.lt", 2018-04-26)

Kauno vaikų socializacijos centro „Saulutė“ atstovai kartu su socialiniais partneriais dalyvavo Kauno apygardos teisme vykusioje konferencijoje „Prekybos žmonėmis nusikaltimai Lietuvoje: naujos tendencijos ir pagalba nukentėjusiems“. Konferencija buvo orientuota į naujų prekybos žmonėmis formų, paplitusių šalyje ir, konkrečiai Kauno regione, aptarimą. Konferencijoje buvo aptariama kaip teisėsauga ir įvairios organizacijos atsako į šiuos iššūkius, kas yra nukentėjusieji, jų teisių atstovavimas ir kaip jiems teikti psichologinę bei socialinę pagalbą. Ilgametę patirtį turintys konferencijos dalyviai teigė, jog prekybos žmonėmis aukas vienija vienas pagrindinis faktorius– lengvai pažeidžiami ir patiklūs asmenys, kurie apgaulės būdu, o rečiau – panaudojus smurtą, yra įtraukiami į neteisėtą veiklą. Viena iš naujausių prekybos žmonėmis formų, tai – apgaulės ar manipuliavimo būdu merginų verbavimas dirbti užsienyje. Už „karštų“ pasiūlymų slepiasi ne kas kita, o nepilnamečių seksualinis išnaudojimas, vertimas elgetauti arba vogti. Po konferencijos įvyko Centro ugdytinių susitikimas su Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) socialine darbuotoja Urte Kudulyte. Statistikos duomenimis, kas penktas vaikas, kas trečia moteris patiria seksualinę prievartą, tačiau apie didelę dalį nusikaltimų nėra žinoma, nes nukentėjusieji nesikreipia pagalbos. KOPŽI atstovė išsamiai papasakojo ir demonstravo vaizdo filmus, siekdama supažindinti Centro bendruomenę kokiais būdais gali vilioti ir apgauti jaunus žmones ir kaip apsisaugoti, kad netaptų seksualinės prievartos aukomis.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...