„Carito“ darbuotojai pranešė, kad du nepilnamečiai prievarta išvežti į Vokietiją ("delfi.lt", 2017-01-10)

„Carito“ darbuotojai pirmadienį kreipėsi į Marijampolės apskr. policijos pareigūnus ir pranešė, kad paaugliai iš Vilkaviškio rajono prievarta išvežti į užsienį.
 
„Carito“ darbuotojai pranešė, kad 2016-12-03 nepilnamečiai (g. 1999 ir 2000 m.) Vilkaviškio r. sav. gyventojai, dirbti į Vokietiją buvo išvažiavę ne savo noru ir yra pagrindas manyti, kad nenustatyti asmenys pasinaudodami nepilnamečių pažeidžiamumu.
 
 Policija tiria, ar tikrai paauglius išvežė į Vokietiją turint tikslą gauti turtinės naudos, tai yra išnaudoti priverstiniam darbui ar nusikalstamom veikom daryti. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 147 str. (prekyba žmonėmis).
Pradėtas tyrimas pagal LR BK 147 str. (prekyba žmonėmis).
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 

Publikuota: 2017m. Sausio 10d., 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...