Bendras Kauno policijos ir Lietuvos Caritas reidas ("15min.lt", 2011-05-02)

Operaciją „Plaštakė 2011“ surengusiems ir klientais apsimetusiems Kauno policininkams įkliuvo 4 savo kūną pardavinėjančios merginos, tarp kurių – dvi studentės.

Praėjusį penktadienį Kauno policijos komisariato Girstupio policijos nuovados pareigūnai kartu su Lietuvos Caritas socialine darbuotoja organizavo prevencinę priemonę „Plaštakė 2011“.

Pareigūnai patikrino dienraščiuose ir internetinėse svetainėse skelbiamą informaciją apie seksualinių paslaugų teikimą ir surengė reidą. Prevencinės priemonės metu nustatytos 4 merginos, kurios vertėsi prostitucija.
Į policijos rankas pateko dvi niekur nedirbančios, vidurinį išsilavinimą turinčios 1986 ir 1984 metais gimusios kaunietės bei dvi 1987 ir 1988 metų gimimo studentės, iš kurių viena už prostituciją baudžiama jau antrą kartą.

Girstupio policijos nuovadoje pradėta administracinių bylų teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1821 str. „Vertimasis prostitucija ar atlygintinis naudojimasis prostitucijos paslaugomis”. Už tokio pobūdžio pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė – bauda nuo 300 iki 500 litų, o tokie pat veiksmai padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už tokį pažeidimą, užtraukia baudą nuo 500 iki 1000 litų arba administracinį areštą iki 30 parų.

Merginoms pareigūnai suteikė galimybę pasikalbėti su Caritas socialine darbuotoja, ji pasiūlė merginoms socialinę pagalbą.Straipsnis pagal "15min.lt" informaciją

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...