Akcija „SOS. Prekyba žmonėmis“ Panevėžio jaunimo darbo centre ("ldb.lt", 2017-09-01)

Rugpjūčio 31 d. Panevėžio jaunimo darbo centre vyko akcija „SOS. Prekyba žmonėmis“. Renginys skirtas Jaunimo darbo centro klientams ir visiems, ieškantiems pagalbos susidūrus su žmonių išnaudojimo apraiškomis.

Šią akciją organizavo VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI). Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro socialinės darbuotojos Monika Murnikaitė ir Eglė Kosmauskienė Jaunimo darbo centro klientus supažindino su akcijos tikslais, esama situacija, įvardijo dažniausias prekybos žmonėmis formas: įvairaus amžiaus žmonės, kurie išvežami į kitas šalis vykdyti įvairiausių nusikaltimų; asmenys, ieškantys pelningesnio darbo užsienyje, verčiami dirbti nežmoniškomis sąlygomis, be jokių socialinių garantijų, moterys verčiamos sudaryti fiktyvias santuokas. Seksualinis išnaudojimas – labiausiai paplitusi prekyba žmonėmis sritis.

Akcijos metu socialinės darbuotojos kalbino Jaunimo darbo centro klientus, kvietė prisijungti ir dalyvauti akcijoje, išklausė jų nuomonę, atsiliepimus, dalinosi savo  patirtimi, kaip apsisaugoti, kad netaptų prekybos žmonėmis aukomis, kur kreiptis, ištikus tokiai bėdai. Jaunuoliai noriai dalyvavo pokalbyje, teikė savo nuomonę, kartu su socialinėmis darbuotojomis aptarė įvairias situacijas, dalinosi asmenine patirtimi. Pasak renginio organizatorių, labai džiugina tai, kad Jaunimo darbo centro klientai ir patys buvo labai aktyvūs, kreipėsi su klausimais, domėjosi KOPŽI centro pagalba. Viena iš renginio vedėjų, Monika Murnikaitė, teigia, kad ją labiausiai nudžiugino tai, kad atsirado jaunuolių, kurie ne tik pasisalino asmenine patirtimi, bet ir susitarė dėl tolimesnės centro pagalbos sprendžiant jų problemas.

VISĄ PARĄ veikia KOPŽI centro SOS numeris +370-679-61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Šiuo numeriu skambinti kviečia ir šeimų narius, bet kokių tarnybų atstovus, įtariančius apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Centro specialistų komanda - socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas - pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 
Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...