Marijampolės jaunimo darbo centro ir Lietuvos Carito specialistai vedė karjeros pamoką Sangrūdos gimnazijoje ("ldb.lt" 2016-03-17)

Akcijos „Planuok karjerą atsakingai“ renginiai vyksta net atokiausių seniūnijų mokyklose.

Kovo 17 d. Marijampolės jaunimo darbo centras ir Lietuvos Caritas svečiavosi Sangrūdos gimnazijoje. Marijampolės jaunimo darbo centro vedėja Loreta Barkauskienė susitiko su 10-11 klasių mokiniais, skatinant jaunimą kuo anksčiau pradėti planuoti savo karjerą, orientuojant įgyti darbo rinkoje paklausias profesijas. Pirmoje pamokos dalyje su mokiniais buvo diskutuojama kaip planuoti karjerą atsakingai, kokios profesijos bus ateityje perspektyvios, kokią informaciją galima gauti nagrinėjant  įsidarbinimo galimybių barometrus. Po to Lietuvos Carito Marijampolės apskrities socialinė darbuotoja Kristina Tiškevičienė mokiniams pristatė  prekybos žmonėmis problemą, jos formas ir grėsmes, pateikė pritraukimo prekybos žmonėmis pavyzdžius.  Ji paaiškino apie galimus pavojus ieškant darbo,  įsidarbinant, pasirašant darbo sutartis užsienio šalyse. Ji patarė ką daryti ir kur kreiptis pagalbos ištikus bėdai.

„Svajokite ir kurkite gražią ateitį, tik niekada nepamirškite, kad šalia visada slepiasi ir pavojai, kurie būnant neatsargiems labai gali apkartinti gyvenimą,“- perspėjo mokinius socialinė darbuotoja Kristina.
 

Autorius Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Loreta Barkauskienė

Publikuota 2016 m. kovo 17 d. http://www.ldb.lt/TDB/Marijampole/Apie/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=978

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...